Ball Futbol w Liczbach
Strona główna Typer Frekwencja Rankingi Klubów Tabela wszech czasów II Logowanie Blog kontakt

Typer FutbolwLiczbach.pl

2017-09-20 13:43:44
Dobre typy algorytmu FwL w I i II lidze w początkowej fazie sezonu.

W I lidze algorytm FwL typował w obecnym sezonie do te j pory 80 spotkań z czego 48,75% trafnie.  Yield średnio +14,38%


 • liczba typowanych 1 = 56
 • liczba trafionych 1 = 31
 • suma trafionych_kursow 1 = 66.25
 • Yield singli 1 = 18.30 %

 

 • liczba typowanych X = 2
 • liczba trafionych X = 0
 • suma trafionych_kursow X = 0
 • Yield singli X = -100.00 %

 • liczba typowanych 2 = 22
 • liczba trafionych 2 = 8
 • suma trafionych_kursow 2 = 25.25
 • Yield singli 2 = 14.77 %

 • RAZEM
 • Liczba meczow = 80
 • Liczba trafien = 39 (trafienia proc 48.75 %)
 • Suma_trafionych_kursow = 91.5
 • Yield singli = 14.38 %

W II lidze typowaliśmy od 5 kolejki. Z 44 spotkań trafionych zostało 52,27% spotkań, a Yield wyniósł średnio 11,57%.

 

Liczba meczow = 44
Liczba trafien = 23 (trafienia proc 52.27 %)
Suma_trafionych_kursow = 49.09
Yield singli = 11.57 %

W dzisiejszym spotkaniu II ligi Rozwoju Katowice z Legionovią algorytm widzi remis lub wygraną gospodarzy z podobnym prawdopodobieństwem ~35%.

 

Początek sezonu w GER1 i FRA1 jest dość udany dla algorytmu.

GER1 - Yield singli = +8.40 %
FRA1 - Yield singli = +5.30 %

Fatalnie zaczął się za to sezon we Włoszech. Odradzam sugerowanie się wskazaniami algorytmu w tej lidze w tej fazie sezonu:

ITA1 - Yield singli = -34.63 % W ITA1 algorym trafił ponad 42% spotkań, ale po relatywnie niskich kursach, co przełożyło się na ujemny Yield.
 

 2017-09-06 15:37:36
Rankingi zawodników Ekstraklasy i I ligi

W menu Rankingi Klubów dostępne są już Ranking Zawodników Ekstraklasy i I ligi obecnego sezonu 2017/2018.

 

To już trzeci sezon, w którym publikować będziemy regularnie aktualizowane co kolejkę rankingi zawodników. Zasady są niezmienne, dzięki czemu można porównywać dokonania zawodnika w kolejnych sezonach.

 

Rankingi dostępne są tutaj:

MG
2017-09-04 10:04:37
Wyniki typowań FwL z ostatniego weekendu.

Wczorajszy remis Olimpii Elbląg ze Stalą podbił Yield z typów algorytmu na II ligę do +21%. I liga też na plusie +69% z 4 pierwszych spotkań 7 kolejki, reszta spotkań przełożonych ze względu na występy zawodników w reprezentacjach narodowych. III liga grupa I także na + w typowaniach algorytu (+29%). Taki niepozorny weekend gdzie większość lig pauzuje a jednak wypadł dobrze. Japonia JL2 na lekkim minusie (-4,9% średnio). 5 remisów niestety zrobiło swoje. Ogólnie weekend na spory plus. Mam nadzieję, że skorzystaliście.

 

Średni Yield w ligach w ostatni weekend:

 • Nice I -liga:  +69,25%;
 • II liga polska: + 20,88%;
 • III liga gr.I: +29,67%;
 • JL2 (Japonia): - 4,91%

w piątek do gry wraca Lotto Ekstraklasa.
2017-08-23 15:08:58
Dzisiaj piłkarska środa. Typy na niższe ligi.

Dzisiaj w ramach niespodzianki typy FwL na spotkania polskiej II ligi oraz III ligi grI. Gra także I liga. Oznaczenia lig:

 • POL1 - Lotto Ekstraklasa;
 • POL2 - I liga;
 • POL3 - II liga;
 • POL4 - III liga.

Algorytm typuje sporo wygranych gospodarzy.

Typy dostępne na głównej stronie http://www.futbolwliczbach.pl
2017-08-17 21:02:09
Typy algorytmu FwL otwarte.

Jak już pewnie zauważyliście w menu dostępny są typy algporytmu FwL. Mam nadzieję, że układ nowej strony jest przejrzysty i okaże się przyjemny w eksploatacji a same typy algorytmu w dużej części okażą się pomocne w typowaniu. Obecnie w pełni sezonu mamy Japonię i Szwecję grające systemem wiosna - jesień. Algorytmowi z reguły lepiej wychodzi typowanie Japonii, ale zdarzają się całkiem dobre kolejki w Szwecji.

Zalogowani użytkownicy mogą cały czas uczestniczyć w typowaniu na stronie. Do dyspozycji typerów są pewne statystyki, które mogą okazać się pomocne w doborze typów do grania.

Chciałbym w najbliższym czasie umożliwić zalogowanym userom jakąś interakcję poprzez umieszczanie swoich krótkich uwag pod każdym z typów. Myślę, że okazałoy się to pomocne nam wszystkim.

Powoli ruszają ligi w Anglii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Polsce. Będzie się działo.
2017-06-13 15:13:38
Typowanie tylko w Japonii i Szwecji

Typer FwL w okresie letnim uległ wygaszeniu. Polskie centralne ligi zakończyły swoje zmagania. Baraże między Bytovią i Radomiakiem nie podlegają już typowaniu w naszym algorytmie. Nieliczni typerzy, ktorzy wypracowali już  sobie szersze uprawnienia mogą próbować swoich sił w Japonii i Szwecji. Ekstraklasa wraca w połowie lipca, więc na kilka dni przed ligą postaram przygotować wstępnie typy algorytmu na 1 kolejkę sezonu.

Być może formuła typera ulegnie pewnej zmianie. Czas pokaże na ile okaże się to wykonalne.

Yield z singli z typowań algorytmu FwL w przekroju całego sezonu w Lotto Ekstraklasie okazał się dodatni (+0.71%) , Najlepiej wypadło typowanie wygranych gości. Algorytm typował "dwójkę" 64 razy, a trafił 28-krotnie, co przy relatywnie wysokich kursach dało Yield na poziomie +19.97%.

W Lotto Ekstraklasie algorytm przewidział trafnie 44.26% spotkań.

Yield z typowań algorytmu FwL w I lidze w przekroju całego sezonu dał nieco poniżej -4%, a najlepiej wypadlo co ciekawe typowanie remisów. Algorytm typował remisy 54 razy, przy 18 trafieniach, co dało Yield +6.3%. To jest zjawisko charakterystyczne dla drugich lig. W kilku krajach obsługiwanych przez algortym FwL najlepsze wyniki daje typowanie remisów. Jest tak m.in w SerieB, Segunda Division.

W I lidze algorytm FwL przewidział trafnie rozstrzygnięcia 41.83% spotkań.

 

Nasz algorytm cały czas się uczy. Mam nadzieję, że z roku na rok będzie coraz lepszy. Znacznie lepsze wyniki uzyskuje w kilku zachodnich ligach. Być może przewidywalność i stabilizacja formy zespołów są rzeczywiście mocno powiązane z możliwościami budżetów klubów w zachodnich ligach.

Fakty są takie, że algorytm FwL, który powstał w Polsce lepiej sobie radzi we Francji czy w Anglii. W typowaniu remisów we Francji uzyskał rekordowy Yield +39,67%. Mając szczegółowe statystyki typerzy mają większą szansę uniknąć pchania się w mało przewidywalne ligi. Oczywiście czasami wiedza, którą posiadają, powoduje, że są bardzo skuteczni nawet tam gdzie algorytmy statystyczne radzą sobie kiepsko.

MG
2017-05-11 17:30:01
Druga premia weekendowa w typerze dla @Siela.


Weekendową premię dla najlepszego typera weekendu zgarnia dziasiaj @Siela, który w 16 typach wygenerował średnią 6.81 punktu na mecz. Brawo. Średnia naprawdę imponująca. Tydzień temu do zgarnięcia premii weekendowej wystarczyła średnia 5.82. Mamy nowy rekord 7-dniówki. Gratulacje @Siela.

 

Zapraszam do typowania wyników 33 kolejki Lotto Ekstraklasy i 30 kolejki I ligi. Jesteśmy blisko końca ligi, ale większość zespołów ma o co grać.


Raport z typowań algorytmu w Lotto Ekstraklasie z minionego weekendu na blogu.

czytaj więcej:

http://www.futbolwliczbach.pl/2017/05/po-wygranej-cracovii-yiled-skoczy-do-35.html

 

 2017-05-05 12:22:22
Mamy pierwszych zwycięzców w typerze.

Miło mi poinformować, że mamy już pierwszego zwycięzcę kwietniowej edycji typera Futbol w Liczbach. Najwyżej sklasyfikowanym typerem okazał się @Stropa ze średnią 5.79 punktu na mecz. Gratualcje.

 

@Stropa jako pierwszy przeszedł przez system eliminacji typera FwL i będzie działał od tej pory na nieco innych zasadach. Być może nie zobaczymy go już w standardowej klasyfikacji typerów. To już będzie jego decyzja.


Czterech typerów w kwietniu uzyskało wyższą niż 5.79 średnią ze swoich typowań, jednak nie zdołali zgromadzić wymaganych 20 typów w ciągu miesiąca.

Pierwszą premię z "7-dniówki" zgarnął @Fortuna95Bytom. Jako nagrodę odebrał typy algotmu na zbliżającą się kolejkę ligi francuskiej.

8 maja przekonamy się kto zgarnie kolejną premię weekendową za wyniki typowania z 7 dni oraz poznamy zaktualizowaną klasyfikację maja.

 

Uwaga. Dodatkowa nagroda w połowie miesiąca, czyli 15-go maja.

Żeby dodatkowo urozmaicić naszą rywalizację dodatkową wygraną w postaci stałego dostępu do typów wybranej ligi zagranicznej otrzyma 15 maja 2017 typer, który po rozliczeniu typów ze spotkań do 15-go maja włącznie w klasyfikacji za ostatnie 28 dni będzie miał najwyższą średnią punktów przy minimum 20 oddanych w tym okresie typach. W skrypcie wyników typera możecie na bieżąco śledzić swoją pozycję w klasyfikacji za ostatnie 28 dni.

Powodzenia MG

 2017-04-11 13:33:24
Rusza typer Futbol w Liczbach

Osoby zainteresowane zapraszam do rejestracji w naszym systemie typowania wyników spotkań.

 

Link do rejestracji znajduje się tutaj http://dane.futbolwliczbach.pl/rejestracja.php


Najlepszych, którzy wykażą się polskich ligach czekają pewne niespodzianki. Zyskacie dostęp do typów algorytmu FwL na ligi zachodnie oraz dostęp do pewnych narzędzi wspierających selekcję typów.

Proszę się nie rejestrować, jeżeli nie chcecie aktywnie uczestniczyć w typowaniu, nieaktywni uzytkownicy będą automatycznie blokowani. Ze względu na testy wydajności systemu pod większym obciążeniem początkowo liczba nowych użytkowników może być ograniczana.

Ważne:
Podczas rejestracji wybieracie klub. Nie zakładamy czegoś takiego jak zmiana barw klubowych, więc proszę wskazać klub świadomie.
Zakładam, że z czasem pojawią się na stronie wyników także rankingi klubowe, gdzie najlepsi typerzy z każego klubu będą zdobywali punkty na konto swojego klubu, co dodatkowo ubarwi nam rywalizację.

Jeżeli w procesie rejestracji napotkacie jakieś problemy piszcie śmiało na adres email:  futbolwliczbach@gmail.com. Pod tym adresem czekam także na wasze uwagi i sugestie dotyczące zmian funkcjonalności.

Ligi zagraniczne na razie nie są dostępne dla nowych typerów. Dostęp do nich możecie uzyskac jeżeli będziecie w gronie najlepszych.

Pozycja w rankingu typerów zależy od średniej liczby punktów w przekroju miesiąca. Warunkiem sklasyfikowania i zyskania bonusów jest oddanie minimum 20 typów w ciągu miesiąca.

Zasady punktacji są następujące:

 • za bezbłędnie wytypowany wynik - 10 pkt,
 • jeżeli gracz poprawnie wytypuje wynik na zasadach totalizatora sportowego (1,X,2), ale pomyli się o pewna ilość bramek, to wówczas za każda bramkę różnicy od 10 pkt odejmuje się 1 punkt,
 • jeżeli uczestnik nie trafi wyniku na zasadach totalizatora sportowego (1,x,2), to za każdą bramkę różnicy odejmowany jest także 1 pkt, ale od 5 punktów, możliwe jest zatem uzyskanie ujemnej liczby punktów w przypadku pomyłki o duża ilość bramek,
 • przykład 1: wynik 3:2, typ 2:1, punkty 10 - 2 = 8 pkt,
 • przykład 2: wynik 3:2, typ 0:1, punkty 5 - 4 = 1 pkt,
 • przykład 3: wynik 1:4, typ 3:0, punkty 5 - 6 = -1 pkt

Zapraszam do wspólnej zabawy. MG2010-06-05 22:10:39
Rysiewski blisko Arki

JkdsPw nevvrgosxasb, [url=http://bngqeaigqdxc.com/]bngqeaigqdxc[/url], [link=http://juzklcflhkgf.com/]juzklcflhkgf[/link], http://ofuhbazyyiqm.com/
JkdsPw nevvrgosxasb, [url=http://bngqeaigqdxc.com/]bngqeaigqdxc[/url], [link=http://juzklcflhkgf.com/]juzklcflhkgf[/link], http://ofuhbazyyiqm.com/


Lotto Ekstraklasa (1) - Pary na 35 kolejkę, 19-22 maj 2017 (POL1):


Śląsk Wrocław vs. Arka Gdynia (B), 2017-05-19 18:00
Sezon Rozgrywki Dom Wyjazd
2019-2020 PKO Ekstraklasa (1) 2 : 11 : 2
2018-2019 Lotto Ekstraklasa (1) 1 : 2, 4 : 02 : 0
2017-2018 Lotto Ekstraklasa (1)1 : 20 : 2, 1 : 0
2016-2017 Lotto Ekstraklasa (1)0 : 2, 4 : 10 : 2
2010-2011 Ekstraklasa (1)5 : 02 : 2
2009-2010 Ekstraklasa (1)2 : 11 : 1
2008-2009 Ekstraklasa (1)2 : 13 : 3
2007-2008 II liga2 : 01 : 1
2002-2003 II liga0 : 50 : 1
1994-1995 II liga5 : 01 : 1

Typ futbolwliczbach.pl( format 1,X,2): (65.54 %, 15.85 %, 18.6 %)

Zmień na inny zestaw spotkań:

Cracovia vs. Ruch Chorzów, 2017-05-19 20:30
Sezon Rozgrywki Dom Wyjazd
2023-2024 PKO Ekstraklasa (1) 4 : 4
2016-2017 Lotto Ekstraklasa (1)1 : 1, 2 : 01 : 0
2015-2016 Ekstraklasa (1)2 : 13 : 2, 1 : 0
2014-2015 T-Mobile Ekstraklasa (1)1 : 0, 1 : 00 : 3
2013-2014 T-Mobile Ekstraklasa (1)2 : 12 : 3
2011-2012 T-Mobile Ekstraklasa (1)0 : 20 : 2
2010-2011 Ekstraklasa (1)2 : 30 : 1
2009-2010 Ekstraklasa (1)1 : 40 : 2
2008-2009 Ekstraklasa (1)0 : 00 : 2
2007-2008 Orange Ekstraklasa1 : 00 : 2

Typ futbolwliczbach.pl( format 1,X,2): (57.44 %, 21.99 %, 20.56 %)

Zmień na inny zestaw spotkań:

Wisła Płock (b) vs. Zagłębie Lubin, 2017-05-20 15:30
Sezon Rozgrywki Dom Wyjazd
2022-2023 PKO Ekstraklasa (1) 2 : 01 : 2
2021-2022 PKO Ekstraklasa (1) 4 : 01 : 3
2020-2021 PKO Ekstraklasa (1) 4 : 02 : 0
2019-2020 PKO Ekstraklasa (1) 1 : 10 : 5, 1 : 0
2018-2019 Lotto Ekstraklasa (1) 0 : 13 : 3
2017-2018 Lotto Ekstraklasa (1)2 : 0, 1 : 22 : 2
2016-2017 Lotto Ekstraklasa (1)2 : 1, 1 : 22 : 1
2014-2015 I liga (2)0 : 13 : 1
2008-2009 I liga (2)1 : 00 : 1
2006-2007 Orange Ekstraklasa0 : 21 : 2

Typ futbolwliczbach.pl( format 1,X,2): (33.39 %, 44.11 %, 22.48 %)

Zmień na inny zestaw spotkań:

Piast Gliwice vs. Górnik Łęczna, 2017-05-20 18:00
Sezon Rozgrywki Dom Wyjazd
2021-2022 PKO Ekstraklasa (1) 1 : 01 : 1
2016-2017 Lotto Ekstraklasa (1)3 : 3, 2 : 10 : 1
2015-2016 Ekstraklasa (1)3 : 00 : 0
2014-2015 T-Mobile Ekstraklasa (1)0 : 0, 2 : 32 : 1
2011-2012 I liga (2)2 : 20 : 2
2010-2011 I liga (2)0 : 41 : 1

Typ futbolwliczbach.pl( format 1,X,2): (38.11 %, 26.5 %, 35.37 %)

Zmień na inny zestaw spotkań:

Wisła Kraków vs. Pogoń Szczecin, 2017-05-20 20:30
Sezon Rozgrywki Dom Wyjazd
2021-2022 PKO Ekstraklasa (1) 0 : 11 : 4
2020-2021 PKO Ekstraklasa (1) 2 : 12 : 2
2019-2020 PKO Ekstraklasa (1) 1 : 00 : 1
2018-2019 Lotto Ekstraklasa (1) 2 : 31 : 2
2017-2018 Lotto Ekstraklasa (1)1 : 02 : 1
2016-2017 Lotto Ekstraklasa (1)2 : 1, 4 : 02 : 6
2015-2016 Ekstraklasa (1)0 : 11 : 1
2014-2015 T-Mobile Ekstraklasa (1)1 : 1, 2 : 23 : 0
2013-2014 T-Mobile Ekstraklasa (1)2 : 1, 5 : 00 : 0
2012-2013 T-Mobile Ekstraklasa (1)2 : 00 : 2

Typ futbolwliczbach.pl( format 1,X,2): (53.39 %, 19.79 %, 26.8 %)

Zmień na inny zestaw spotkań:

Lech Poznań vs. Lechia Gdańsk, 2017-05-21 15:30
Sezon Rozgrywki Dom Wyjazd
2022-2023 PKO Ekstraklasa (1) 5 : 03 : 0
2021-2022 PKO Ekstraklasa (1) 2 : 00 : 1
2020-2021 PKO Ekstraklasa (1) 3 : 01 : 0
2019-2020 PKO Ekstraklasa (1) 2 : 0, 3 : 21 : 2
2018-2019 Lotto Ekstraklasa (1) 0 : 1, 2 : 10 : 1
2017-2018 Lotto Ekstraklasa (1)3 : 03 : 3
2016-2017 Lotto Ekstraklasa (1)1 : 0, 0 : 01 : 2
2015-2016 Ekstraklasa (1)2 : 1, 0 : 01 : 0
2014-2015 T-Mobile Ekstraklasa (1)1 : 02 : 1, 2 : 1
2013-2014 T-Mobile Ekstraklasa (1)2 : 14 : 1, 1 : 2

Typ futbolwliczbach.pl( format 1,X,2): (59.69 %, 18.5 %, 21.8 %)

Zmień na inny zestaw spotkań:

Jagiellonia Białystok vs. Legia Warszawa, 2017-05-21 18:00
Sezon Rozgrywki Dom Wyjazd
2023-2024 PKO Ekstraklasa (1) 2 : 0
2022-2023 PKO Ekstraklasa (1) 2 : 51 : 5
2021-2022 PKO Ekstraklasa (1) 2 : 20 : 1
2020-2021 PKO Ekstraklasa (1) 1 : 12 : 1
2019-2020 PKO Ekstraklasa (1) 0 : 0, 0 : 00 : 4
2018-2019 Lotto Ekstraklasa (1) 1 : 1, 1 : 00 : 3
2017-2018 Lotto Ekstraklasa (1)1 : 0, 0 : 02 : 0
2016-2017 Lotto Ekstraklasa (1)1 : 4, 0 : 01 : 1
2015-2016 Ekstraklasa (1)1 : 10 : 4
2014-2015 T-Mobile Ekstraklasa (1)0 : 33 : 1, 0 : 1

Typ futbolwliczbach.pl( format 1,X,2): (34.73 %, 19.37 %, 45.88 %)

Zmień na inny zestaw spotkań:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza vs. Korona Kielce, 2017-05-22 18:00
Sezon Rozgrywki Dom Wyjazd
2020-2021 Fortuna I liga (2)6 : 23 : 0
2017-2018 Lotto Ekstraklasa (1)0 : 31 : 2
2016-2017 Lotto Ekstraklasa (1)1 : 3, 0 : 21 : 0
2015-2016 Ekstraklasa (1)0 : 1, 0 : 01 : 0

Typ futbolwliczbach.pl( format 1,X,2): (32.28 %, 32.57 %, 35.13 %)

Zmień na inny zestaw spotkań:


Sposób obliczania prawdopodobieństw wyników:
 • Algorytm analizuje archiwalne wyniki spotkań,
 • Uwzględnia wyniki spotkań rozegrane bezpośrednio pomiędzy aktualnymi rywalami,
 • Uwzględnia aktualne serie poszczególnych zespołów,
 • Uwzględniana jest aktualna siła poszczególnych drużyn oraz forma ze spotkan wyjazdowych i domowych,
 • Walkowery przyznane przeciwko lub dla poszczególnych drużyn nie sa przez algorytm uwzględniane.
 • Przykład: W meczu Lech Poznan - Wisła Kraków prawdopodobieństwa zostały podane w następujacej postaci( format 1,X,2): (38.8 %, 17.45 %, 43.73 %). Taki zapis oznacza, że algorytm określił szanse na zwycięstwo Lecha jako 38.8%, szanse na remis jako 17.45%, szanse Wisły na zwycięstwo jako 43.73%.


Strona główna Typer Frekwencja Rankingi Klubów Tabela wszech czasów II Logowanie Blog kontakt